Perhepalveluyksikkö Vanamo

Vanamo1
Vanamo2
Vanamo3
previous arrow
next arrow
Shadow

Perhepalveluyksikkö VANAMO

Vanamo on Raudasmäen Sosiaalipalvelut Oy:n perhepalveluyksikkö. Vanamon toimintaan kuuluvat perhetyön eri muodot, nuorten tukipalvelut ja koulunkäynnin tukipalvelut. Vanamon työntekijät tekevät asiakkaiden kotona ja arkiympäristössä tapahtuvaa avotyötä sekä yksikön perheasunnoissa toteutettavia palveluja.

Vanamon perhetyön työmuotoja ovat perheterapia, perhekuntoutus, tehostettu perhetyö ja sosiaalihuoltolainmukainen perhetyö. Nuorten palveluihin kuuluvat tukihenkilötoiminta, jälkihuolto, Kelan tuottama NUOTTI-valmennus sekä sijoitettuna olevien nuorten tulevaisuustyöskentely.

Vanamossa on viihtyisät asunnot perhekuntoutukseen, nuorten tukiasumiseen, ensikotitoimintaan sekä valvottuihin ja tuettuihin tapaamisiin. Vanamosta löytyvät myös neuvottelu- ja terapiatilat.
Vanamon toimitilat sijaitsevat Ylivieskassa Isokoskella, lastensuojeluyksikkö Villamiinan kanssa samassa pihapiirissä. Matkaa Ylivieskan keskustaan on n. 18 km.

VANAMON YHTEYSTIEDOT

Perhepalveluyksikkö Vanamo
Säilyntie 61, 84880 Ylivieska
Puh. 044 7427 623 (ohjaajat)
vanamo.ohjaaja@rsp.fi

 

Työntekijät:

Vanamon päivystys (ohjaajat) p. 044 7427 623, vanamo.ohjaaja@rsp.fi
Vastaava ohjaaja Jussi Kujala; p. 050 3067 667, jussi.kujala@rsp.fi
Vastaava ohjaaja Niina Peltokorpi; p. 044 7271 785, niina.peltokorpi@rsp.fi
Palveluvastaava Sari Viitala; p. 044 7490 909, sari.viitala@rsp.fi
Perheohjaaja Eveliina Autio; p. 050 5118 648, eveliina.autio@rsp.fi
Perheohjaaja Heidi Sandvik; p. 044 4937 673, heidi.sandvik@rsp.fi
Perheohjaaja Katja Alahaivala; p. 050 4497 733, katja.alahaivala@rsp.fi
Perheohjaaja Leena Mehtälä; p. 044 7409 801, leena.mehtala@rsp.fi
Perheohjaaja Mea Aho; p. 044 7578 685, mea.aho@rsp.fi
Perheohjaaja Päivi Pajukoski; p. 040 5390 014, paivi.pajukoski@rsp.fi
Perheohjaaja Riitta Koskela; p. 050 3217 711, riitta.koskela@rsp.fi
Perheohjaaja Susanna Mäki; p. 040 1943 488, susanna.maki@rsp.fi
Perheohjaaja Taru Kinnarinen; p. 040 5171 319, taru.kinnarinen@rsp.fi
Perheohjaaja Tiina Pajukoski; p. 040 1943 488, tiina.pajukoski@rsp.fi